Почетна ВЕСТИ ВЕСТИ 2018-2019 СЕЛФИ инструмент - самовредновање
СЕЛФИ инструмент - самовредновање Штампа Ел. пошта

СЕЛФИ инструмент  - самовредновање

АПРИЛ - 2019. година

ОШ "Вук Караџић" Сочаница у априлу 2019. године учествовала је у пројекту СЕЛФИ.

Селфи (енг. Self-reflection on Effective Learning by Fostering the use of Innovative Educational Technologies) инструмент је осмишљен како би се школама помогло да укључе дигиталне технологије у наставу, учење и вредновање ученика. Служи утврђивању подручја која добро функционишу и оних у којима су потребна побољшања, те помаже у одређивању приоритета. Инструмент је тренутно доступан на 24 службена језика Европске уније, а с временом ће бити додато још језика.

Селфи инструментом анонимно се прикупљају ставови ученика, наставника и руководилаца у школи о томе како се у њиховој школи користи технологија. То се чини путем кратких тврдњи и питања и једноставне лествице слагања с оценама од 1 до 5. Тврдње се односе на области као што су: руководство, инфраструктура, стручно усавршавање наставника и дигитална компетенција ученика.

Више о самом инструменту СЕЛФИ погледајте на сајту https://ec.europa.eu/education/schools-go-digital/lang/serbian

Руководилац СЕЛФИ:

Славиша Богићевић, проф.