Почетна ВЕСТИ ВЕСТИ 2016-2017 Светосавска повеља 2017.
Светосавска повеља 2017.
петак, 27 јануар 2017 19:30

Трећу годину заредом, за допринос у образовању и васпитању генерација ученика, школа додељује Светосавску повељу.

Ове године та част припала је Горици Марковић, дугогодишњој просветној радници.

Директор школе, Драган Радовановић, на свечаности у школи, уручио је ову повељу Горици Марковић, професору географије.

ГОРИЦА МАРКОВИЋ је рођена 18. октобра 1954. године у селу Јерињу, СО Лепосавић.

Учитељску школу завршава 1974. године, а Природно-математички факултет у Приштини - одсек географија завршава 1980. године. Исте године почиње да ради у ОШ "Стана Бачанин" у Лешку као наставник географије. Допуну часова одржава у ОШ "Вук Караџић" у Сочаници.

Од заснивања радног односа, па све до данас, Горица Марковић ради у две школе, а то је пуних 37 година.

У свом радном веку извела је много генерација ученика, који је хвале не само као доброг наставника, већ и као дивну особу.

Умерена, тиха и ненаметљива, она остварује пријатељски однос, не само са ученицима у Сочаници и Лешку, већ и са колегама у обе школе. Колико је цењена и поштована доказује и овај предлог колега за добитника Светосавске повеље.

Захваљујемо се наставници Гори што неуморно и несебично преноси знање нашим ученицима и честитамо јој на признању.

Горица Марковић