Почетна ВЕСТИ ВЕСТИ 2017-2018 1.000.000 прегледа !!!!
1.000.000 прегледа !!!!
субота, 03 март 2018 21:42

ОШ "ВУК КАРАЏИЋ" СОЧАНИЦА

03. МАРТ 2018. ГОДИНА

Драги ученици, поштовани родитељи, мештани Сочанице и сви наши посетиоци сајта, част нам је да Вас упознамо са неколико информација о нашој интернет страници.

Сочаница - мало место које се налази на северу Косова и Метохије, СО Лепосавић.

Површина катастарске општине Сочаница, где је атар насеља, износи 1.929 ha. Седиште је месне заједнице Сочаница. Насеље Сочаница последњих година прераста из сеоског насеља у варошицу, налази се 5 km јужно од Лепосавића са десне стране реке Ибар.

Средња надморска висина насеља износи 636m.

У писаним изворима село се први пут помиње 1315. године, у повељи српског краља Стефана Милутина манастиру Бањској.
По положају насеље спада у ред разбијених насеља, а по старости спада у групу старијих насеља.

Наша Сочаница

У насељу Сочаница постоји месна канцеларија, биоскоп, библиотека, здравствена станица, пошта и основна осморазредна школа.

Основна школа у Сочаници у 2018. години прославља свој јубилеј, 100 година постојања.

Историјат школе можете погледати на нашем сајту.

Рад на изради интернет странице започели смо октобра 2010. године.

Први чланак који смо урадили јесте о нашем месту, О Сочаници.

Те прве године нашег рада можете погледати у нашој архиви. Један од првих чланака је и Прослава Дана школе 2010.

Сајт школе смо осмислили тако да садржи све важне и актуелне информације о дешавањима у нашој школи.

Све информације које објављујемо, након одређеног периода сместамо у део АРХИВА, тако да се увек можете присетити како је то било у вашем периоду.

Сајт садржи важне информације са ТАКМИЧЕЊА ученика, податке о реализованом ЗАВРШНОМ ИСПИТУ, РАДОВЕ УЧЕНИКА, ДОКУМЕНТА...

У делу сајта РАДНИЦИ, можете видети доста информација о свим досадашњим радницима наше школе. Посебну захвалност у прикупљању података и материјала дугујемо покојном Рајку Премовићу, професору српског језика, дугогодишњем раднику наше школе, који нам је уступио део своје богате архиве.

ЂАЧКИ ВРЕМЕПЛОВ смо осмислили тако да хронолошки фотографијама представимо ученике наше школе.

Поред рада на сајту, школа нуди и друге видове представљања, тако да школа издаје и свој школски лист "ОГЛЕДАЛЦЕ" и Летопис школе. Дигитално издање можете погледати на нашем сајту.

Школа има и свој YouTube канал, као и Facebook профил.

Након ових 8 година рада, достигли смо и мали "јубилеј", 1.000.000 прегледа чланака. Овај наш "јубилеј" се поклапа са годином када прослављамо велики јубилеј, 100 година постојања школе.

Ваше присуство нам даје вољу и снагу да и даље наставимо истим темпом, да за вас имамо увек лепе и свеже вести, да вас на најбољи начин информишемо о свему.

За све ваше информације, сугестије, критике и остало, увек вам стојимо на располагању ( Ова адреса ел. поште заштићена је од спам напада, треба омогућити ЈаваСкрипт да бисте је видели ).

ДО НЕКОГ НОВОГ МИЛИОНА, СРДАЧНО ВАС ПОЗДРАВЉАМО !!!!

Директор школе:

Драган Радовановић