Почетна ЗАВРШНИ ИСПИТ Завршни испит 2018 Објављен конкурс за упис ученика у средње школе 2018.
Објављен конкурс за упис ученика у средње школе 2018. Ел. пошта
понедељак, 14 мај 2018 11:13

Објављен конкурс за упис ученика у први разред средње школе у Републици Србији за школску 2018/2019. годину.

Конкурс подразумева школе чији је оснивач Република Србија, аутономна покрајина или јединица локалне самоуправе. Као и претходних година, могуће је да ће бити додатних допуна конкурса како би се исправиле евентуалне грешке.

За упис у четворогодишње школе биће потребо 50 бодова од укупно 100. Највећи део бодова добија се на основу успеха у шестом, седмом и осмом разреду – 70, а додатних 30 бодова могуће је освојити на завршном испиту. Такође, могуће је стећи додатне бодове уколико је ученик освојио једно од прва три места на републичком или међународном такмичењу у осмом разреду.

Конкурс за упис у средње школе 2018/2019

Правилник о упису у средњу школу

Правилник о упису у средњу школу МПН

Извор вести: Средње школе - едукација