Почетна АРХИВА ШКОЛСКА 2018-2019 ВЕСТИ 2018-2019 Светосавска повеља 2019.
Светосавска повеља 2019. ПДФ Штампа Ел. пошта

01.02.2019.

За изузетан допринос у образовању и васпитању генерација ученика, ОШ "Вук Караџић" Сочаница  доделила је Светосавску повељу учитељу Батици Николићу.

Батица Николић – професор разредне наставе/педагошки саветник.

Рођен је 13.07.1966. године у Пироту. Основну школу „Слободан Пенезић – Крцун“ и Техничку школу „Никола Тесла“ (економски смер) завршио је у Лепосавићу. Вишу педагошку школу – одсек разредне наставе завршио је у Приштини, а потом и Учитељски факултет у Призрену. Стручни испит за рад у образовању положио је 1996. у Приштини. Након тога дипломирао је на Филозофском факултету на одсеку Педагогија (дипломирани педагог). Мастер студије и Последипломске специјалистичке студије завршио је на Учитељском факултету у Београду и стекао звање Специјалисте методике наставе природе и друштва. Од 2016./2017. годину на Универзитету у Нишу (Педагошки факултет у Врању) студира Докторске академске студије методике разредне наставе. Добио је звање педагошког саветника.

После одслужења војног рока, запослио се у предузећу „Први мај“ из Пирота и радио на пословима комерцијалисте (1987.-1995.). Школске 1995./1996. заснива радни однос у Основној школи „Вук Караџић“ у Сочаници на пословима наставника музичке културе у млађим и старијим разредима. Године 2000./2001. предаје музичку културу у Основној школи „Слободан Пенезић – Крцун“ у Лепосавићу. Од школске 2005./2006. ради као професор разредне наставе (учитељ) у Основној школи „Вук Караџић“ у Сочаници.

Континуирано се бави професионалним и стручним усавршавањем. Полазник је и организатор великог броја различитих облика стручног усавршавања учитеља. Један је од оснивача Учитељског друштва Лепосавић и његов председник од 2006. до данас. Био је председник Надзорног одбора Савеза учитеља Републике Србије (2010.-2014.). Члан је педагошког друштва Србије.

Сертификовани је тренер из области „Поучавања о интеркултуралном разумевању“ у организацији Савета Европе (период обуке 2009.-2011.). Поседује и сертификат Филозофског факултета из Ниша са једносеместралне „обуке ментора за извођење студентске наставне праксе“ (2014./2015.). Налази се на листи оцењивача рукописа уџбеника за млађе разреде основне школе (Министарство просвете – Завод за унапређивање образовања и васпитања, 2016. година). Заступљен је у Лексикону стваралаца у предуниверзитетском образовању и васпитању.

Уредник је једне књиге. Објавио је неколико радова у стручним часописима. Учествовао је као излагач на неколико Научних скупова домаћег и међународног карактера. Добитник је неколико захвалница за рад у образовању и васпитању.

Са супругом и троје деце живи у Лепосавићу.

Директор школе Драган Радовановић уручује повељу Батици Николићу