Почетна ВЕСТИ ВЕСТИ 2022-2023 Св. Сава 2023. - литерарни и ликовни конкурс
Св. Сава 2023. - литерарни и ликовни конкурс ПДФ Штампа Ел. пошта
понедељак, 06 фебруар 2023 09:59

Свети Сава, први српски просветитељ и архиепископ, током целе године гледа на нас, своје потомке. Он нас чува, подржава у свему што радимо, без престанка бди над нама. Његова дела светле и светлеће, а ми као трагаоци са знањем, просвећеношћу, уметношћу и лепотом, како бисмо се показали достојни онога што је учинио за српски род, настављамо његовим стопама.

У то име, наша школа сваког 27. јануара, слави име овог светитеља. Учиценици дају свој допринос литерарним и ликовним радовима. Теме на које су ученици могли писати су:

- Пред иконом Светог Саве

- Поносна сам што идем Савином стопама

- Знање грлим, напред хрлим.

Ученици су се одазвали овом конкурсу, изражавајући своје емоције. Прво место је освојила Андреа Милошевић, ученица петог разреда, друго место Даница Трифуновић, ученица осмог разреда и на трећем месту је Магдалена Вучинић, ученица шестог разреда.

На тему "Лик Светог Саве" у ликовним радовима прво место припало је ученику Луки Милетићу, ученик петог разреда, друго место Јован Радосављевић, ученик петог разреда и на трећем месту Мартина Младеновић, ученица петог разреда.

Текст и фото:

Мелида Вукићевић