Почетна ВЕСТИ Вести Дечија недеља у нашој школи
Дечија недеља у нашој школи ПДФ Штампа Ел. пошта
субота, 07 октобар 2023 14:44

Дечија недеља, највећа национална манифестација која промовише дечија права ове године одржава се под слоганом "Велико срце деце Србије". Циљ ове манифестације је унапређивање здравог и безбедног окружења у ком деца могу да развијају све своје потенцијале као и вршњачку толеранцију.

И ове године ученици наше школе, заједно са својим учитељима и наставницима су се са радошћу укључили у реализацију свих планираних активности. Наравно, сви ученици из наших издвојених одељења подједнако су били укључени у све активности. Тако су наша деца цртала на школском дворишту и показала своју креативност. Организоване су и "Игре без граница" где су се ученици надметали у неколико дисциплина и тако развијала такмичарски дух. Такође, реализован је и маскенбал, где су се родитељи потрудили да своју децу припреме и маскирају на најбољи могући начин.

Дечији осмеси и радост на њиховим лицима најбољи су показатељ колико су деца уживала читаве недеља.

Уједно ово је била прилика да се деца још једном активно укључе у друштвени живот, наравно у складу са својим узрастом, жељама и могућностима.

Текст и фото:

Слободанка Јовановић