Почетна ВЕСТИ Вести Дечја недеља 2023.год.
Дечја недеља 2023.год. ПДФ Штампа Ел. пошта
уторак, 17 октобар 2023 07:05

Дечја недеља под слоганом ,,Велико срце деце Србије ,,је заправо манифестација која је ове године посвећена унапређивању подстицајног, здравог и безбедног окружења у ком деца могу да развијају све своје потенцијале ,као и вршњачкој толеранцији .

Ова прва недеља октобра је и најрадоснија седмица у години .У нашој школи она је и ове године традиционално и успешно обележена .У склопу ње организована је приредба коју је пратио маскембал ,ликовне и музичке радионице ,цртање кредом у школском дворишту и писање порука на тему ,,Велико срце деце Србије ,,.У дечјој недељи деца имају прилику да искажу своје ставове ,мишљење ,укажу на проблеме као и да покажу своја знања ,умења и вештине .

Кроз спровођење низа активности са децом акценат је стављен и на емпатију ,на уважавању различитости ,на равноправности и једнакости као и на промоцији позитивних система вредности.

Текст и фото:

Јелена Ћуковић