Почетна ВЕСТИ Вести Дан здраве хране (16.10.2023.)
Дан здраве хране (16.10.2023.) ПДФ Штампа Ел. пошта
четвртак, 02 новембар 2023 20:22

Наша школа се и ове као и сваке претходне године прикључила обележавању Светског дана здраве хране .Основни циљ обележавања овог датума је промоција здравих животних стилова са посебним освртом на значају здраве ,разноврсне и правилне исхране .Ученици I 2 одељења дан су започели дискусијом о здравој храни и изношењем мишљења ученика о томе шта је здраво а шта не .Кроз игру и забаву ученици доносе и закључак да веома важну улогу за здравље имају свеже воће и поврће .

Радионица ученика је прошла у сјајној атмосфери .На крају седмице организована је и здрава ужина и изложба дечјих радова .

С обзиром на то да су ученици 1.разреда ,важно је да од малих ногу почну развијати здраве животне навике .Начин исхране је једини важан фактор здравља који је потпуно под нашом контролом .

Текст и фото:

Јелена Ћуковић