Почетна АРХИВА ШКОЛСКА 2012-2013 ВЕСТИ 2012-2013 Композитни тест за ученике 7. разреда
Композитни тест за ученике 7. разреда Штампа Ел. пошта
недеља, 19 мај 2013 11:55

У петак, 17. маја 2013. године у учионицама број 1 и 2 обавио се тест ученика седмог разреда,  ради припреме за полагање завршног испита на крају школовања у јуну наредне године.

Министарство просвете, науке и технолошког развоја и Завод за вредновање квалитета образовања и васпитања припремили су композитни тест за пробну примену у генерацији која је сада седми разред.

У јуну 2014. године први пут ће бити спроведен завршни испит на крају основног образовања и васпитања који ће, осим теста из српског/матерњег језика и математике, садржати и композитни тест знања са задацима из биологије, историје, географије, физике и хемије.

Главна сврха примене овог теста је припрема и навикавање ученика за пажљиво и фокусирано читање текста задатка и анализу елемената који се дају у задатку.