Почетна АРХИВА ШКОЛСКА 2014/2015 ВЕСТИ 2014-2015 Пројекат "Подршка раном развоју деце у руралним срединама" у Вучи
Пројекат "Подршка раном развоју деце у руралним срединама" у Вучи Ел. пошта
петак, 19 септембар 2014 19:18

У сарадњи са  невладином организацијом "САНТА МАРИЈА" из Звечана у издвојеном одељењу у Вучи обележена је трећа година успешне сарадње.

Пројекат "Подршка раном развоју деце у руралним срединама", програм корак по корак, обухвата децу узраста од 3 до 5,5 година. Овим програмом обухваћена су деца из  Вуче и околних села.

Ученицима је представљен филм "Летећа Ане" - Инклузија у образовању, а сам пројекат представља комплементарно образовање након редовне наставе.

После одржане радионице деца су изашла у двориште у ком су заједно са учитељицама организовали спортско – рекреативну активност у којој су учествовала и деца која имају проблема у развоју.

Циљ организовања, ове спортско–рекреативне активности је успостављање интеракције са међу вршњацима без обзира на развојне проблеме.

Станица Аритоновић у раду са децом