Горња Сочаница ПДФ Штампа Ел. пошта

O селу

Село  Горња Сочаница обухвата више засеока и то:

• Јевтиће
  • Кршмала
  • Мала
  • Маљиће
  • Беглук
  • Потокмала
  • Долина

О школи

Школа у Горњој Сочаници отпочела је са радом 27. октобра 1948. године у кући Сазда Аритоновића под руководством учитељице Танкосаве Раденковић. Школа је изводила наставу у првом, фругом и трећем разреду док је четврти и даље ишао у Ибарску Слатину. Већ 10. децембра 1948. године школа се премешта у кућу Живка Миловановића. Те године у Горњој Сочаници се изводи и настава четвртог разреда тако даје она укупно бројала 93 ученика.

Нова школе је завршена 15. јуна 1951. године када се ученици и премештају у њу. Те 1951/52. школске године учитељици Танкосави Раденковић придружила се Радмила Васиљевић, коју ускоро мења Бисерка Вукићевић, а њу већ следеће године Вера Маринковић.

Школа и данас постоји и врло је активна у свом раду. Школу похађа 10-так ученика, а наставу обавља учитељица Светлана Радосављевић.

на врх стране