Почетна АРХИВА ШКОЛСКА 2017-2018 ВЕСТИ 2017-2018 Светосавска повеља 2018.
Светосавска повеља 2018. ПДФ Штампа Ел. пошта
субота, 27 јануар 2018 19:13

За изузетан допринос у образовању и васпитању генерација ученика, ОШ "Вук Караџић" Сочаница  доделила је Светосавску повељу учитељици Загорки Миладиновић.

ЗАГОРКА МИЛАДИНОВИЋ, рођена је 16. марта 1958. године у селу Шипоље, Косовска Митровица, од оца Радосава и мајке Јевросиме.

Основну школу завршила је у Шипољу, а затим и учитељску школу у Косовској Митровици.

По завршетку учитељске школе, 1978. године склапа брак са Станком Миладиновићем из села Вуча. У браку са Станком има троје деце: Јакшу, Бојана и Бојану.

Након рођења деце долази до првог радног места на одређено време, 1983. године у селу Јошаница, СО Лепосавић.

Убрзо одлази на друго радно место у село Кијевчиће. Ту остаје неколико месеци, а затом прелази у ОШ "Вук Караџић" Сочаница и ради у издвојеном одељењу у Горњој Сочаници.

Због недостатка кадра у матичној школи обавља посао наставника музичке културе, а допуну часова ради и у ОШ "Стана Бачанин" у Лешку. Након тога, са часовима ликовне културе Загорка има пуну норму у Сочаници.  У међувремену уписује и завршава Вишу педагошку школу у Приштини и од 1996. године добија стално запослење у издвојеном одељењу у Вучи као наставник разредне наставе.

Са радним стажом од 32 године, Загорка и данас ради у Вучи у комбинованом одељењу два разреда.

Загорка Миладиновић