Почетна ВЕСТИ ВЕСТИ 2021-2022 Дечја недеља 2021 - Горња Сочаница
Дечја недеља 2021 - Горња Сочаница ПДФ Штампа Ел. пошта
понедељак, 11 октобар 2021 20:16

Дечја недеља 2021.

"ДЕТЕ ЈЕ ДЕТЕ ДА ГА ВОЛИТЕ И РАЗУМЕТЕ"

Дечја недеља је највећа национална манифестација за децу, која се сваког октобра дешава. Ове године Дечја недеља је обележена под слоганом "Дете је дете да га волите и разумете", стиховима нашег великог песника Љубивоја Ршумовића.

Као до сада, и ове године су ученици 4. разреда у Горњој Сочаници узели учешће са својом учитељицом Данијелом Мијаиловић.

04.10.2021.- понедељак

Ученици, Николина Јевтић и Ваисилије Јевтић, са учитељицом, су започели Дечју недељу читањем Конвенције о правима детета.

05.10.2021. - уторак

Други дан Дечје недеље ученици су искористили да покажу своју креативност и цртежом представе како доживљавају школу. На часовима Верске наставе и Грађанског васпитања су употребили машту.

06.10.2021. - среда

Наредног дана ученици си израдили пано са правима детета и том приликом, још једном, показали своју креативност.

07.10.2021. - четвртак

Четвртог дана ученици су изразили жељу да, још једном, пошаљу јавну и јасну поруку свима и подсете одрасле да, ипак, ДЕТЕ ЈЕ ДЕТЕ, ДА ГА ВОЛИТЕ И РАЗУМЕТЕ.

08.10.2021. - петак

Циљ Дечје недеље био је скретање пажње најшире јавности на права и потребе детета.

Обзиром да је Дечја недеља остварила тај циљ на обострано задовољство ученика и учитељице, учитељица Данијела Мијаиловић је наградила своје малишане дипломама за успешно реализоване активности поводом исте.

Текст и фото:

Данијела Мијаиловић