Почетна О ШКОЛИ Награде - признања Награде - признања Награда као признање рада и постојања
Награда као признање рада и постојања ПДФ Штампа Ел. пошта
уторак, 21 фебруар 2023 21:19

Београд, 15.02.2023.  године.

У својим свакодневним активностима, наша школа се труди да све што ради, буде квалитетно и ваљано, да учествује у свим подухватима који пружају могућност да се покаже ученички рад, труд, воља, али неретко и таленат. Кад кажемо таленат, свесни смо његовог значаја, јер знамо да оно чиме смо обдарени јесте једна важна подлога, на којој се уз рад, развијају многа наша знања, вештине и умећа.

Ако се осврнемо уназад, можемо рећи да смо школа која има изузетну сарадњу како са локалним институцијама и организацијама, тако и са установама широм земље и региона. Овом приликом треба поменути Удружење директора школа Србије, часопис „Борбу“, Јавну библиотеку из Дољевца, председника Одбора Републике Српске за помоћ Србима на КиМ, Милорада Арлова. Изузетна нам је част што са овако признатим институцијама и појединцима одржавамо контакте, што нам они увек, без изузетака, пружају руку пријатељства у свим нашим делањима и плановима.

Деца, односно ученици су наше највеће богатство, па зато настојимо да их усмеримо ка новим сазнањима и искуствима. То чинимо на бројне начине − њиховим учествовањем у пројектима из области информатике, технике и технологије, писањем литерарних радова, показивањем вештина четкицом и бојама на платну или путовањима и дружењима са својим вршњацима из Републике Српске, која су већ постала традиционална. Ово су само неке од ученичких активности, а уз њих све новине са радошћу прихватамо и трудимо се да их верно испратимо.

И тако дан за даном, година за годином, и наша школа ће у новембру ове године обележити сто пет година постојања. Значајна бројка за једно мало место као што је Сочаница, за које су многи сазнали, тек када су чули за школу у њему.

Ученици ове школе су изузетно вредни, радни, предани учењу и стварању. О томе говоре њихови запажени резултати на свим нивоима такмичења, победнички радови на литерарним конкурсима, гостовања на бројним пријемима.

Све ово што радимо, радимо искључиво због себе, свог угледа и части, али нам је наравно драго кад тај рад негде буде препознат и истакнут.

Пре само неколико дана, на Сретење, поводом обележавања Дана Државности Републике Србије, наша школа је, поред бројних институција из различитих области културног, привредног, спортског и друштвеног живота, одликована несвакидашњом наградом – сретенским орденом трећег степена за различите заслуге за Републику Србију и њене грађане у приватној делатности поводом 105 година постојања. Ова награда јесте признање за рад наше установе, а уједно и наш понос, јер се међу бројним школама чуло за нас, који по бројности нисмо велики, али упркос томе, непрестано радимо и стварамо у временима и околностима које нису нимало лаке.

Директор школе Драган Радовановић са орденом

Сретенски орден нам је, истовремено, и велики мотив и подстрек за даљи рад и напредовање, за настојање да будимо још бољи у свему што започнемо.

Текст и фото:

Бранка Јовановић