Почетна ЗАВРШНИ ИСПИТ УПИС 2011 Завршни испит 2010-2011 Минималан број бодова за упис 2011
Минималан број бодова за упис 2011 Ел. пошта
недеља, 19 јун 2011 12:48

Минималан број бодова који је био ранијих школских година за све округе у републици Србији и за све образовне профиле можете погледати на сајту www.upis.mp.gov.rs

Корак 1.

У вашем WEB читачу унесите адресу сајта http://www.upis.mp.gov.rs (ознака 1)

Затим кликните на srednje škole i obrazovni profili  (ознака 2)

Корак 2.

У следећем прозору одаберите округ у коме се налази ваша жељена школа.

Пример: Одаберите Косовско Митровачки округ.

Корак 3.

У следећем прозору одаберите општину у којој се налази ваша жељена школа.

Пример: Одаберите општину Лепосавић.

Корак 4.

У следећем прозору одаберите вашу жељену школу.

Пример: Одаберите Техничку школу "Никола Тесла".

Кликните на дугме Prikaži

Корак 5.

У следећем прозору видимо све образовне профиле за одабрану школу у тој школској години.

У десном делу прозора у колони Минимум бодова можете видети који је минималан број бодова са којим је уписан "последњи" ученик тог образовног профила.

Корак 6.

Детаљније о броју бодова одабраног образовног профила можете видети уколико кликнете на тражени профил.

Пример: ГИМНАЗИЈА - ПРИРОДНО МАТЕМАТИЧКИ СМЕР.

Минималан број бодова овог профила за упис у  школску 2010/2011. годину био је 74,68. (ознака 1)

Број бодова за сваког уписаног ученика овог профила дат је ознаком 2.

Уколико желите да погледате минималан број бодова у претходној години кликните на prethodna godina (2009)

НАПОМЕНА:

ПРЕМА СТАТИСТИЧКИМ ПОДАЦИМА ОВЕ ШКОЛСКЕ 2010/2011. ГОДИНЕ БРОЈ БОДОВА КОЈИ УЧЕНИЦИ НОСЕ СА ОПШТЕГ УСПЕХА ИЗ 6., 7. И 8. РАЗРЕДА ЈЕ ВИСОК, ТАКО ДА ЋЕ ДОСТА ЗАВИСИТИ ОД ВАШИХ ОСТВАРЕНИХ РЕЗУЛТАТА СА ЗАВРШНОГ ИСПИТА ИЗ СРПСКОГ ЈЕЗИКА И МАТЕМАТИКЕ.

Укупан број бодова можете израчунати користећи упутство дато овде.