Почетна АРХИВА ШКОЛСКА 2012-2013 ВЕСТИ 2012-2013 Упис ученика у први разред шк. 2013/2014. године
Упис ученика у први разред шк. 2013/2014. године Ел. пошта
понедељак, 08 април 2013 00:00

Према Закону о систему образовања и васпитања у први разред се уписује свако дете које до почетка школске године има најмање шест и по, а највише седам и по година.
То значи да се школске 2013/2014. године уписују сва деца рођена од 1. марта 2006. године до краја фебруара 2007. године. Родитељи ове деце имају законску обавезу да упишу своје дете у први разред.

ПРЕВРЕМЕНИ УПИС У ПРВИ РАЗРЕД

Постоји могућност да се у први разред основне школе упише и дете које је при поласку у школу (1. септембра) старо од шест до шест и по година. То се у школској 2013/2014. години односи на децу рођену од 1. марта до 31. августа 2007. године.

Превремени упис је специфичан, јер дете мора да прође кроз проверу спремности за полазак у школу коју врши психолог. На основу мишљења психолога школа може да препоручи: упис детета у први разред или одлагање поласка у школу за годину дана, уз наставак похађања припремног предшколског програма.

ДОКУМЕНТА ЗА УПИС ДЕТЕТА У ПРВИ РАЗРЕД ОСНОВНЕ ШКОЛЕ

Приликом уписа детета у 1. разред родитељ је дужан да донесе сва неопходна документа секретару школе. Тада се заказује испитивање детета уписаног у школу коју врши педагог школе.

Потребно је прибавити :
- извод из матичне књиге рођених (оверен препис или  фотокопију која може бити старија од 6 месеци)
- потврду да је дете похађало обавезни припремни предшколски програм у трајању најмање 4 сата у току 9 месеци (која се добија од предшколске установе коју је дете похађало)
- пријаву боравка становања ( подаци из личне карте само на на увид)
- доказ о здравственом прегледу детета

Упис ученика у први разред у нашој школи обавља се од 08. маја 2013. године код секретара школе.

Више информација добићете позивом  на број телефона 028/86-283.

СВИМ БУДУЋИМ ПРВАЦИМА ЖЕЛИМО СРЕЋАН ПОЧЕТАК И ПУНО УСПЕХА!!!!